Olejek do brody prosto z lasu
Produkty do brody i pielęgnacji męskiej twarzy stają się coraz bardziej popularne. Mężczyźni częściej sięgają po kosmetyki i oczekują od rynku, że nie będą pomijani. Olejki do brody są stosunkowo drogie i nadal trudno dostępne w sklepach.
Przepis na olejek
Podzielę się z wami moim przepisem na olejek do brody – przetestowany i chwalony. Ten kosmetyk to fajny prezent dla dumnego posiadacza brody. Jest naturalny i pozostawia dużą dowolność w tworzeniu bazy i zapachu. Olejek jest łatwy w wykonaniu, a efekt pozytywnie zaskakuje. Osobiście uważam, że pod względem składników niekiedy wypada lepiej od drogich olejków dostępnych na rynku. Poprawia miękkość włosów, sprawia, że broda staje się bardziej błyszcząca i odżywiona. Ponadto jest idealnym produktem do pielęgnacji skóry pod brodą.

Wybrałam oleje, które są lekkie, nie jełczeją i szybko się wchłaniają. To bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych, przez co lepiej odżywiają skórę twarzy. Witamina E posiada dwa główne zastosowania. Zapobiega utlenianiu się olejów oraz jest składnikiem antyoksydacyjnym.
na 100g olejku do brody potrzebujemy:
- olej ze słodkich migdałów -34g
- olej makadamia -30g
- olej rycynowy – 5g
- olej jojoba – 27,5g
- olejki eteryczne – indywidualna mieszanka – 1,5g
- witamina E – 1g
Kompozycja zapachowa
Moja propozycja kompozycji zapachowej z olejków eterycznych:
4 części olejek z drzewa różanego, 2 części olejek z drzewa sandałowego, 4 części olejek cedrowy, 4 części olejek pomarańczowy, 1część olejek świerkowy, 1 część olejek sosnowy
Nuta zapachowa jest świeża, ale zarazem bardzo męska. Mi kojarzy się z iglastym lasem i zieloną herbatą. Nie jest to słodki zapach, a wręcz wytrawny, a z pewnością bardzo wyjątkowy. Myślę, że jego stosowanie to czysta przyjemność. Dobrym pomysłem jest skomponowanie swojego indywidualnego zapachu, jeśli nie chcecie od razu inwestować w olejki eteryczne z przepisu, albo posiadacie jakieś swoje ulubione składniki zapachowe.
Aby wykonać produkt należy wszystkie składniki ze sobą połączyć w szklanym naczyniu i energicznie wymieszać, następnie przelać do buteleczki z kroplomierzem.

Moje uwagi do receptury
Cena końcowego produktu zależy głownie od gramatury składników oraz producenta, gdzie nabyliście swoje składniki. Im większa objętość olejów tym niższa cena olejku do brody, jednakże nie każdy wykorzysta później te oleje i może nie być to opłacalna inwestycja Koniecznie zwróćcie uwagę czy olejki eteryczne są w 100% naturalne.
Jeśli chcecie zastosować kompozycje zapachową zamiast olejków eterycznych, zalecam ją połączyć za pomocą lecytyny sojowej (w proporcji 1:1) przed dodaniem olejów. Taka solubilizacja zapobiegnie mętnieniu i rozwarstwianiu się niełączących się ze sobą faz.
Możecie również zastosować inne oleje bazowe. Osobiście polecam olej jojoba czy arganowy. Ciekawym pomysłem jest dodanie maceratu do olejku, tutaj znajdziecie opis jak wzbogacić olej o dodatkowe składniki aktywne.

Stosowanie
Nie chce rozwodzić się nad stosowaniem produktu, takie informacje znajdziecie na wielu stronach i na YouTube (np. tutaj). Po krótce wspomnę, że olejku należy używać rano na umytą i wysuszoną brodę. Kilka kropel dozujemy na ręce i rozcieramy w dłoniach. Nakładamy olejek wcierając w skórę twarzy pod brodą, a następnie należy przeczesać ją kartaczem bądź grzebieniem. W razie potrzeby zabieg powtarzamy w ciągu dnia.
Pytanie za 100 punktów. Jaki olejek sandałowy kupić by pachniał jak olejek sandałowy? Mam za sobą 2 próby i obie to porażka…
A kupujesz olejek sandałowy czy może amyrisowy? Etja wprowadza w błąd i sprzedaje właśnie amyris pod nazwą, że to sandałowy.
Ostatnio kupiłam z Vita Farm. Niby sandałowy..dopiero gdy otrzymasz przesyłkę okazuje się że to ściema. Masz jakieś sprawdzone?
Mam jeden z aromatiki, daje radę, ale ja lubię też ten amyris . Na pewno zielony klub ma sandał i ecospa rozcieńczony olejem.